053-9956700 spine4all@gmail.com

שחזור עמוד השידרה עם צמנט בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת – לעמוד על הרגליים יום אחריי הניתוח

בעשור האחרון אנו כמנתחים עדים לעלייה ניכרת בשיעור השברים בחוליות עמוד השידרה הן כתוצאה משברים אוסטרופורוטיים והן כתוצאה מעלייה בשכיחות מחלת הסרטן ועלייה בעיקר בשכיחות הגידולים והגרורות הממאירים בחוליות עמוד השדרה.

בדומה לכל הגישה בטיפול בחולי סרטן ,גם בטיפול בחולים אונקולוגים עם גידולי עמוד שדרה השתנתה הגישה כליל ואנו מסוגלים כיום, כתוצאה משינויים מרחיקי לכת בטכנולוגיה בידע ובמחקר והציוד הרפואי הזמין לנו- לתת מענה לחלק גדול מאוד ממטופלינו בקשת רחבה של טיפולים ניתוחים ופתרונות לא רק מצילי חיים אלא גם משפרי איכות חיים.

היכולת שלנו כמנתחים לנתח בטכניקות חדישות ומתקדמות המאפשרות קיצור זמן הניתוח (וההרדמה למטופל) הפחתה משמעותי של סיבוכי הניתוח, ושיפור משמעותי של התוצאות במובן של החלמת המטופל והאפשרות להשיבו לאורך חיים מיטבי, כל אלה מאפשרות לנו לתת למטופלים פתרונות טובים יותר.

בהיותי שותף לפיתוחים ניתוחיים משמעותיים וטכנולוגיות ניתוח מתקדמות עוד מהתקופה בה עבדתי בבית חולים מוביל בארה”ב , טקסס, היכולת לאפשר למטופל בחירה בין טכניקות ניתוח מתקדמות יותר מאפשרת קשת טיפול רחבה ביותר המקטינות את עוצמת הכאב משמעותית ומשפרות את הפרמטרים של הניתוח .

לקריאת מידע נוסף על טיפול ניתוחי בחולים עם גידול בחולייה לחץ כאן

לקריאת מאמר על טכנולוגיית ניתוח חדשנית ומהפכנית לניתוח לכריתת חולייה לחץ כאן.

קיבוע עמוד השידרה באמצעות צמנט ייחודי- מהפכה בעולם ניתוחי הגב

הטכניקה המתקדמת לכריתה ושחזור של החוליה עם גידול וקיבוע החוליה לחוליות הסמוכות באמצעות צמנט הינה בעיני, אחת המהפכות הטיפוליות החשובות ביותר של התקופה האחרונה בעולם ניתוחי הגב.  טכניקה ניתוחית זו שפתחנו עוד בארהב בשיתוף עם חברה שפיתחה פטנט ישראלי, מאפשרות לי  לבצע ניתוח שפעמים רבות נחשב מורכב מאוד ומחייב ימי החלמה רבים- הטכנולוגיה הנוכחית מאפשרת לי להקים את המטופל יום לאחר הניתוח.

למעשה- השילוב של טכנולוגיות ופטנטים ישראלים כחול לבן בשילוב טכניקות ניתוחיות שפיתחנו ביוסטון טקסס ומאפשרות העמדה מאוזנת ונכונה של ציר הגב וקיבוע יציב מאד מה שמאפשר להקים ולהעמיד את המטופל כבר יום למחר הניתוח.

ניתוח קיבוע עמוד שדרה באמצעות צמנט- איך עושים את זה?

הטכניקות בהן אני משתמש היום מבוססות על שיחזור החלל בחוליה ממנו נכרתה הגרורה או הגידול בעזרת צמנט רפואי  ייחודי שכאמור פותח כאן בארץ. למעשה מדובר בחומר הדומה לדבק אפוקסי שכל אחד מאיתנו מכיר. כלומר עירבוב של שני חומרים יחדיו שביחד לאחר עירבובם יוצרים חומר דמוי פלסטלינה רכה שניתן לעצב לכל צורה שאנו רוצים ובכך ניתן למלא את החלל או את הבור שנותר לאחר כריתת החוליה.

בניגוד לניתוחים המסורתיים בהם- המנתח  תלוי בבלוקים או חוליות מלאכותיות שיש להכין בגודל ובצורה המתאימה מראש, ומידת ההתאמה של החומרים הללו אינה מדוייקת, באמצעות החומר הייחודי הנ”ל ניתן  למלא כל חלל בין אם נכרתה  חוליה שלמה או חלקית בחומר הישראלי הנ”ל ולהשלים בכך את החלל החסר בכל צורה שבה כרתנו את הגרורה.

לאחר כרבע שעה הצמנט הנ”ל מתקשה “כמו אבן” ומייצב את החוליות מעל ומתחת תוך מילוי החלל החסר שהותירה כריתת הגרורה. בדרך כלל אני נוהג לשלב גם ברגים ומוטות לתוך הקונסטרוקט של הקיבוע ולכלול ברגים גם לתוך הצמנט בשלב הראשוני כשהוא עוד רך ולפני שהוא מתקשה כך שלאחר שהצמנט מתקשה על גבי הברגים שאני משקיע לתוכו נוצרת קונסטרוקציה הכוללת הן ברגים ומוטות בחוליות מעל ומתחת לחוליה הנגועה והן ברגים לתוך החלל החסר שעל גביהם אני ממלא את הצמנט שמתקשה על גבי הברגים. ולאחר שהכל מתקשה וחזק כאבן אני מחבר את כל הברגים הללו בעזרת מוטות ומחברים הקושרים את כל הברגים אחד אל השני ונותנים יציבות מצויינת לגב.

ניתוח קיבוע עמוד שדרה באמצעות צמנט- קיצור משמעותי של זמן ההחלמה והפחתת הסיבוכים והכאב

טכניקות אלו מאפשרות התאוששות קצרה ומעבר של המטופל למחלקת אישפוז רגילה (ללא צורך בטיפול נמרץ ממושך) ולמעשה המטופלים קמים למחרת הבקר על רגליהם ומתחילים בפיזיוטראפיה והליכה.

בית הרופאים, קניון עזריאלי רחוב ערער 9 בית שמעון קומה 3 מודיעין.

בנין המרפאות ביה"ח הרצליה מדיקל סנטר, הרצליה.

צור קשר

למידע על ניתוחי עמוד שדרה וגב, התייעצות ואבחון, אנא השאירו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

בנין המרפאות ביה"ח הרצליה מדיקל סנטר, הרצליה.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support